Air-Dry Clay OrnamentsYou can find step by step instructions HERE!

Izveido pati savus Ziemassvētku rotājumus eglītei, dekorus dāvanu noformēšanai vai vienkārši mazas dāvaniņas mīļajiem. Tev būs nepieciešama tikai dzeramā soda, kukurūzas ciete un ūdens. Es izbraukāju visus iespējamos veikalus, kamēr beigu galā kukurūzas cieti atradu Maksimas lielveikalā. Recepti un step by step instrukciju vari atrast ŠEIT! Šis ir lielisks projekts, kurā darboties kopā ar bērniem, tā teikt iespēja iesildīt roku pirms lielās piparkūku cepšanas. Bet ņem vērā, ka šī mīkla ļoti sausina roku ādu, tāpēc parūpējies, lai mazais palīgs uzreiz pēc darbiņa veikšanas kārtīgi nomazgā rokas.

Padomi:

Sāc darboties ar veidošanas masu, kolīdz tā ir padzisusi, bet vēl silta.
Ja masa vēl ķīp pie rokām, iemīci tajā vēl kukurūzas cieti (es šo soli atkārtoju pat vairākas reizes).
Lai izdurtu caurumus dekoros, es izmantoju resnos kokteiļu salmiņus.
Vari veidot faktūru izmantojot zīmodziņus, audumu, gliemežvākus, pogas, jebko! Ļauj vaļu iztēlei!
Lai izspiestu burtiņus, es izmantoju bērnu veikalos nopērkamās formiņas, kas paredzētas burtu spiešanai ar play-dough masu (plastilīnu). Arī citas mazās formiņas piem.lācīšu un puķīšu veidoju play-dough plastalīna formiņās.
Ja izrullēsi masu pārlieku plānu, žūstot tā plaisās. Vislabākais manuprāt ir resnu piparkūku biezums.
Kad gatavie dekori 4-5stundas apžuvuši, apgriez tos uz otru pusi. Šo soli vari atkārtot piem. no rīta un vakarā. Tad ļauj tiem pilnībā izžūt 2 dienas. 
Es apsveru domu kādu no saviem dekoriem nopūst ar laku. Vari pamēģināt tos nopūst vai nokrāsot jebkādā krāsā! Es šo soli vēl neesmu veikusi, jo man patīk kā tie izskatās pašreiz. Bet varētu mēģināt nopūst ar laku un uzbirdināt kādus spīdumiņus.

Interesanti, ka masa iznāk ļoti balta un, ja tajā ieskatās pret gaismu, tā viegli vizuļo kā sniegs.
Šo masu var arī cept, ja svarīgi dekorus izgatavot ātri, bet cepšanas procesā tā iegūst dzeltenīgu nokrāsu (nav smuki) un var arī vairāk plaisāt.

Lai Tev izdodas un, ja rodas kādas neskaidrības, droši raksti man komentāros, lai varu Tev palīdzēt tikt ar tām galā! No comments:

Post a Comment