The Gingerbread Glaze


Pēc lasītāju lūguma pastāstīšu, kā mēs ar Odriju glazējam piparkūkas un atklāšu, manuprāt, visvienkāršāko glazūras recepti.

Piparkūku glazūra/ The Gingerbread Glaze
1olas baltums / 1 egg white
1 pilna glāze pūdercukura / 1 full cup of powdered sugar
1/3 svaiga laima sula / 1/3 fresh lime juice

Olas baltumu sakuļ, piesijā pūdercukuru un atkal sakuļ. Visbeidzot piespiež laima sulu (var arī citrona), tā piešķir glazūrai aromātu un pārvērš to no neciešami saldas līdz ļoti saldai :) un sakuļ. Gala konsistencei vajadzētu būt tādai nedaudz saturīgai- lai apmaisot ar karoti vismaz pāris sekundes var karotes pēdas redzēt un tās momentāli neizplūst. Ja masa ir par šķidru, tad vienkārši piesijā vēl pūdercukuru.
Ja vēlies glazūru iekrāsot dažādās krāsās, sadali to vairākās bļodiņās un piepilini pāris pilienus pārtikas krāsvielas un sakul. Te nu noderēs visparastākās zināšanas par krāsām- sajauc zilo ar sarkano, lai iegūtu lillā masu un zilu ar zaļu, lai iegūtu zilzaļu utt. Galvenais atceries, ka glazūru nevar uzklabāt- tā jālieto uzreiz, jo pēc kāda laika tā vienkārši sakalst.

Visvienkāršākais un mazāk ķēpīgais veids kā glazēt, manuprāt, ir ar glazējamo pistoli. Izvēlies visšaurāko apļveida uzgali. Pildot masu pistolē, galu ar pirkstu aizspied. Svarīgākais glazējot, ir visu laiku censties pistoli turēt nedaudz uz augšu un spiest ļoti lēnām. Uzspied nedaudz glazūru uz piparkūkas un tad ar uzgali to izlīdzini. Beigās uzbirdini cukura dekoriņus un ļauj tam visam kādu laiku nožūt, līdz glazūra galīgi sacietējusi.

Atzīšos, ka man visa tā cukura padarīšana (īpaši cukura dekori) īpaši negaršo, bet viss process Odrijai sniedz tādu prieku, ka es pat neapsveru domu kādu gadu šo procesu izlaist.Un pats process tiešām ir jauks. Protams, bērniem vislabāk patīk aplaizīt ar glazūru un cukura graudiņiem aplipušos pirkstiņus. :)

Nu jau par tradīciju kļuvis, ka Ziemassvētkos Odrija dārziņā savām labākajām draudzenēm un audzinātājām dāvina sevis taisītus un dekorētus cepumus. Šogad izdomāju jaunu veidu, kā tos pasniegt. Kartona krāsas papīra krūzītē ieliku dekoratīvo špices salveti, ieliku iekšā cepumiņus un tad ietinu krūzīti vēl vienā špices salvetē. Augšējo galu aizsēju ar auklu, bet apakšējo aizlīmēju ar skoču.
No comments:

Post a Comment